- На заведение от 1 март: Не повече от 6 души на маса и носене на защитна маска за лице от персонала - 26 февруари, 2021
- 46 малчугани от детски градини в Пловдив поставени под карантина - 26 февруари, 2021
- Историята на Даниела и Петър – пътят към разбирането - 26 февруари, 2021
Тази година вратите на университета се отварят за бъдещите медици в събота, 15 февруари от 11,30 часа в Първа аудитория на Аудиторния комплекс на МУ – Пловдив на бул. Васил Априлов 15А.
На този ден кандидатите да следват във висшето учебно заведение имат възможност да се срещнат с председателите на изпитните комисии и председателя на техническата комисия и да получат информация как ще протече целият процес по кандидатстване и записване в МУ – Пловдив.
На срещата кандидатите се запознават с реда на подаване на документите – кога и къде да ги подадат, както и с възможностите, които им дава онлайн подаването. Говори им се за сроковете и на какво да обърнат внимание, за да не бъдат изненадани накрая при класирането. На кандидат-студентите се обясняват балообразуващите оценки и особено как да подредят желанията си.
Подреждането на желанията е изключително важно, тъй като първият критерий при класирането е посоченото от тях желание, а вторият критерий е техният бал.
Председателите на изпитните комисии дават разяснения за естеството на изпита – как ще протича, как са комбинирани въпросите, как са изградени схематично тестовете и т.н. Кандидатите могат да задават въпроси, на които веднага ще им бъде отговорено. Особено внимание се обръща на възможните проблеми, които биха могли да възникнат съзнателно или несъзнателно при неспазване на някои изисквания, посочени в Правилника.
Кандидатите се запознават и с Аудиторния комплекс на Медицинския университет.