Осигуриха транспорт до Втора градска болница в Кючука
След публикация в Под тепето ОКТ направи временни спирки и промени в маршрута на два автобуса
Достъпът до най-голямата ракова болница в Южна България-Онкодиспансера на бул. Александър Стамболийски“ обаче остава невъзможен до края на март
След като в редакцията ни пристигнаха десетки сигнали затова, че пациентите на най-голямата ракова болница в Южна България – Комплексен онкологичен център – Пловдив и тези на Втора градска в Кючука нямат достъп до лечебните заведения с автобус, заради въведената временна организация на движение по ул. „Индустриална“, в участъка от кръстовището с бул. „Кукленско шосе“ до кръстовището с бул. ,,Александър Стамболийски“, от Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“ (ОКТ) са се възползвали от предложеното решение на пловдивчанина Виктор Шапилов. (виж картата на корицата).
За катализирането на транспортните тапи в най-гъсто население район на града ви разказахме ден преди да завалят сигналите – Трафикът в Кючука загрубяа много. Новият повод за тапите и лабиринта без изход сътвориха именно от ОКТ със затворени 3 кръстовища в района, като две от тях ще бъдат непроходими два месеца.
Гражданската активност и подкрепата на медията ни, която единствена писа за проблема на хората, доведе до добрата новина за половината от неуредиците в квартала от двете страни на бул. „Ал. Стамболийски“ и двете болници. От ОКТ обявиха, че от днес Променят маршрутите на автобусни линии 17 и 24, като уточниха, че промяната се прави по искане на граждани заради затварянето на улица „Индустриална“ в Кючук Париж.
От всичко разказано може да се направи извод, че „управленските кадри“, които трябва да организират и контролират транспорта във втория по-големина град у нас, са по-малко специалисти от обикновените граждани. Явно „специалистите“ пишат маршрути на бюро, без да следят пътникопотока, нито да ползват карти, да не говорим за това да се качат в градски транспорт.
Днес всички погледи на хората, които работят и ходят на лечение в Онкодиспансера са вперени с надежда в гражданина Виктор, с очакване да реши задачата са маршрут на автобус близо до Комплексния онкологичен център.
Защото Достъпът до Онкодиспансера с автобус остава невъзможен до края на месец март.
Години наред екипът на Под тепето настоява пред ръководните кадри в сектора и техните специалисти по връзки с обществеността, че когато затварят улици и променят маршрути, най-малкото, което могат да направят за хората е да им нарисуват на картата какво се случва. На дежурният редактор, на когото не му е работа, му отнема 5-10 минути да го направи, след като разгадае спирки с номера еди кои си. Предполага се, че от все ще има време и капацитет от 8 до 17 ч. някой да свърши тази графична задача в съответната институция и да разпространи необходимата информация към хората.