Стартират археологически проучвания на Небет тепе
Общината ги финансира през бюджета за култура
Археологически проучвания на Небет тепе се очаква стартират тази година. Това стана ясно от гласуването на Бюджет 2015 вчера в пленарната зала на местния парламент. Общината ще финансира разкопките през бюджета за култура. Общо 200 хиляди лева за отделени тази година за археологически проучвания, като голяма част от тези средства ще са за Небет тепе. Очаква се работата на хълма да стартира още пролетта, като на терен ще са екипи на археологическия музей. Това е и първата сериозна стъпка в реализиране на така дискутирания проект за Небет тепе. Той все още не е представен пред обществеността и гилдиите, които се вълнуват много силно от него. Притесненията на архитекти, археолози и историци е, че в същината си той до голяма степен се опира на идейния проект на арх. Фърков, който взриви общественото пространство миналата година с гигантските градежи до зъбер и предвидените атракции за това сакрално за града място.
1. РАЗКОПКИ СА ПРАВЕНИ НА ДВА ПЪТИ: ПРЕЗ 30-ТЕ ГОДИНИ ОТ ФИЛОВ И ПРЕЗ 80-ТЕ ГОДИНИ. До скала. Коя част от изречението не ти е ясна? Изтрезней, глътни хапче …
2. „…не да се правят „обсъждания“ от обществеността , която няма представа за какво става въпрос…“ СТАВА ВЪПРОС ЗА ИЗМИСЛЕНИ ЗЪБЕРИ, БЕ МУТРО, ЗА ФАЛШИФИКАЦИИ! Цял Вулгаристан стана МЕНТЕ воглаве с кулТУРСКИЯ „министър“
Как се правят проекти за реставрация щом не са направени разкопки ?
Кога най-после ще се появят тези проекти на площада, да ги видят хората, а не да се правят „обсъждания“ от обществеността , която няма представа за какво става въпрос.
Кисьов използвал управниците от Пловдив ? – Да, той не критикува проекта на Фърков но , за да се впише в схемата на далаверата Кисьов иска нови разкопки, защото той никога не е копал в Пловдив.Важното е да се използват тези пари и да се подмаже отново на властта, както е правил винаги.
Небеттепе не го интересува, както и археологията в Пловдив.
Всъщност в музея, освен гръцките вази няма нищо за Пловдив и за Небеттепе.
Сценариото е много даже прозрачно: веднаж като оградим „обекта“ с (непрозрачна) тараба – вътре на воля можем да си създаваме асансьори, лифтове врязани в скалния масив; Мадарски Конници по сценарий панаирджийски и каквото си щем. ЧИЧОВОТО с милионите от Маминото са си хубаво направили сметката, че които сме останали в Пловдив да им плащаме данъци сме вероятно кротички и възглупави и трева пасем. Хвала!
мда де, вони на Зъберология, както и донякъде на ЧервеноПонификация в алено под егидата на Начо Диктатурата (подигравателно известен като … „културата“) – не ли?
И аз като колегата МДА ша заподозра че има нящо гнило в таа новина. Някакви трикове и фокуси вероятно вдъхновени от ЗЪБЕРОЛОГА академик-как-му-беше-името дето Вулгаристан му плаща ЗАПЛАТА за Директор на Националнио ИСТОРИЧЕСКИ Мозей (Ленче ле!) докато он е прост сергиджия и фалшификатор. Не само Филов, но после в 80те години отново имаше и ПРИКЛЮЧИХА археологически разкопки.
Tova lqto nqma da moje da se pie bira gore
Разкопки вече е имало, през далечната 1935 год. Ръководител е бил Богдан Филов! Намерени са нечначителни неща, малко керамика…Отразено е в местната преса, по онова време.
Което не пречи, сега да се „открият“ много останки от замъци и крепости…!
Наградата на Германската икономика на „Рефан България” цели да допринесе за по-нататъшното развитие на германо-българските икономически отношения и да мотивира компаниите за делови контакти с немски партньори.