Актуално

За историята: Волейболната Марица ще играе в Шампионска лига

Волейболната Марица постигна пореден исторически успех. Дамският ни тим стана първият ни волейболен отбор при жените, който заслужи място в Шампионската лига. Българките сътвориха истинско чудо и спечелиха реванша в Красноярск, след като бяха загубили първия мач в Пловдив 2:3.

Сега обаче късметът се обърна и Енисей падна със същия резултат пред домашна публика – 2:3 (20, 19,- 22, -25, -12). Така срещата влезе в решителен Златен гейм, в който пловдивчанки се оказаха по-стабилни и спечелиха със страхотно самочувствие и настроение с 15:11.

Така те заслужиха мястото си в груповата фаза на Шампионската лига, а Енисей ще играе във втория по сила турнир – за Купата на ЦЕВ, където ще срещнат финландския ХПК (Хямеенлина).