АктуалноГрадътКриминалеНовини

Ботев започна с равенство срещу АПОЕЛ в Европа, фенове се сбиха

„Канарчетата“ завършиха без голове в домакинството на Националния стадион срещу кипърския тим

Ботев Пловдив и АПОЕЛ Никозия не успяха да излъчат победител в първи мач от Втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Срещата, която се игра в София на Националния стадион, завърши 0:0. Отборът, който ще продължи в следващия кръг, ще стане ясен след седмица в Никозия.

Двубоят беше равностоен, като и двата тима имаха положения пред гола, но никой нямаше явно надмощие. По-интересно бе през първата част, когато се създадоха повечето опасности. След почивката играта бе малко по-внимателна, като чак в края Ботев имаше няколко опасни атаки, но не успя да се възползва от тях.

Преди срещата фенове на АПОЕЛ са провокирали полицаи, като са ги замеряли с камъни, след което са се сбили с полицията. Малка бройка привърженици на двата отбора са стигнали до конфронтации, но без реални сблъсъци. Около 20-ина привърженици на кипърския тим са били арестувани от полицията заради агресията към органите на реда.

снимка: Официален сайт Ботев Пловдив