Актуално

Локо отнесе скалпа на Левски пред погледа на Маниш

Image title
Невроятно луд мач направи Локомотив срещу Левски. 3:2 на Лаута и мечтата за Европа вече е почти реалност- 70 на сто е шансът на черно-белите да играят по терените на Стария континент. А финансовият директор на сините Коце Баждеков вече изчислява загубите на Левски, ако тимът се прости с евротурнирите.

Пловдивчани изоставаха с 0:2, но с воля и дух обърнаха мача въпреки съпротивата на съдията, който се направи на Колчо Слепеца на два пъти, като не даде чиста дузпа за Локо,  а при отсъждането на 11-метров удар в полза на черно-белите в друга ситуация, спести чист червен картон на вратаря на столичани Пламен Илиев за нарушение в пеналта срещу Карвальо. Сините поведоха с два гола до 20-ата минута чрез Йовов и снукърджията Симеон Райков. Черно-белите се върнаха в мача до почивката чрез Карвальо и Данчо Тодоров – Тъча. Победното попадение за Локо вкара Христо Златински от гореспоменатата дузпа половин час преди края на срещата.

Португалската легенда Маниш на мача
Мачът изгледа супер звездата  на португалския и европейски футбол Маниш, който е на частно посещение в Пловдив при своя приятел Коко Динев. Маниш може да играе в Локо, но няма кой да му плати заплатата, заяви Динев след края на мача.

След двубоя черно-бели фенове освиркваха Христо Йовов, като го нарекоха манекен, който трябва да окачи бутонките, а той се изнерви и тръгна да се разправя. Това още повече нагнети напрежението, като само бързата намеса на полицията предотврати грозен екшън. Базил де Карвальо обра овациите на феновете, след като изигра уникален бразилски танц в чест на успеха. Image title