Местят София Филм Фест в кино Фламинго
„Сталинград” на Бондарчук и „Нимфоманка” на Ларс фон Триер сред хитовете на фестивала
Чуждестранни режисьори идват под тепетата, за да представят филмите си
Руската суперпродукция „Сталинград“ на Фьодор Бондарчук на 3D ще открие кино фестивала София Филм Фест на 13 март. Маратонът на седмото изкуство тази година за първи път ще се проведе в кино Арена Фламинго до 23 март, като филмите са много обещаващи от различни краища на света. Представиха ги таткото на СФФ Стефан Китанов, организаторът на феста в Пловдив Борислав Лалев и проф. Георги Дюлгеров.
Руското кино зрелище на Бондарчук още в първия си уикенд на екран събира над 14 милиона долара, а бюджетът на влиятелната сага възлиза на 30 млн. долара. Сюжетът е за епохалната битка за Сталинград.
Подарък за пловдивските художници е филмът „Шърли: Представа за реалност“ на Густав Дойч. 13 от картините на Едуарт Хопът ще се съживят и разкажат история. Филмът е извънреден със своята идея.
„Гранд хотел Будапеща“ ще се излъчи в Пловдив веднага след премиерата му в Берлин. Разказва се за премеждията на един портиер във фамозен европейски хотел през 20-те години на 20-ти век. А в него режисьорът Уес Андерсън е събрал куп признати актьори.
„Великата красота“ на Паоло Сорентино е обявен за събитието на 2013 година в киното. Вече притежава Златен глобус и се разказва за автор на бестселър, който живее в Рим, изписва културна колонка, харесва бляскави партита. Но след едно такова в тъмна нощ тръгва из улиците на красивия град, за да се срещне с персонажи, който го връщат в миналото.
София Филм Фест започва старта си в столицата преди 18 години. В тази чест организаторите пускат филм за възраст плюс. Става въпрос за дългоочаквания „Нимфоманка“ на Ларс фон Триер.
Сръбският режисьор Горан Паскалевич ще гостува в Пловдив, за да представи „Когато се съмне“. Една сутрин главният герой Миша Бранков- пенсиониран професор по музика получава на вратата си молба да замине за Берлин. На мястото на концлагер по времето на Втората световна война е намерена метална кутия от истинското му семейство, която променя живота на Миша.
В програмата попадат още „Лоша прическа“ на Мариана Рондон, „Кралят на омагьосания кръг“ от Феликс ван Хруниген, „Кутия за храна“ на Ритеш Батра, „Географът изпи глобуса“ от Александър Веледински.
Проф. Георги Дюгеров разкри и тайната, която пазеха останалите, че тази година във феста ще има невероятно родно участие. Например „България тази вечна ерес“, придружен с концерт на група Котарашки.
Фестивала професорът нарече Голяма култура. Където има кино, има американски филми. Където няма кино, няма филми. Където има интернет, младите теглят нещо на малките монитори. Този фест има възможност да ви покаже подбрани филми от различни държави. Кадри и сценарии със смисъл и уважение, каза награденият със Сребърна мечка за режисура наш кинаджия.
uQW2Dk I really liked your blog article.Much thanks again. Want more.
Thanks for helping me to see things in a dinefrfet light.