АктуалноКриминалеНовини

Пълна анархия по пловдивските улици и в региона

Специализирана полицейска операция по осъществяване на контрол над водачите на автобуси показа: неспазване на знаци и светофарни сигнали, липса на колани, нередовни документи, технически ниезиправности и говорене по телефона по време на шофиране

За 6 часа констатираните нарушения са 877 

Заснетите нарушения на скоростните режими са 530

Специализирана полицейска операция с акцент осъществяване на контрол над водачите на автобуси, извършващи обществен превоз на пътници с цел недопускане и пресичане на престъпления и нарушения по ЗДвП и Кодекса на застраховането са проведе на територията на ОД на МВР-Пловдив.

На 8 януари в рамките на 6 часа са извършени 812 проверки на МПС, а констатираните нарушения са 877 броя. Съставени са 57 акта и 276 глоби по фиш. Заснетите нарушения на скоростните режими са 530 броя.

Проверените водачи на автобуси за обществен превоз на пътници от вътрешноградските и извънградските линии са 205 броя, като са установени 53 нарушения по ЗДвП, а едно от превозните пътни превозни средства- автобус от градски транспорт, временно е спряно от движение, поради констатирана техническа неизправност, изразяваащ се в нарушена цялост на предното обзорно стъкло. Съставени са 16 акта за установяване на административно нарушение и 23 глоби по фиш.

Един от водачите на автобуси е преминал на червен сигнал на светофарната уредба, а двама от шофиралите са използвали мобилен телефон по време на управление на превозното средство. 9 са актовете за неизползване на обезопасителен колан, а 5 от констатираните нарушения са за техническа неизправност. В 8 случаите проверяващи се натъкнали на нередовни пътни документи, за което са съставени актове, а останалите санкции наложени на водачи са за други нарушения по ЗДвП. Съставени са и фишове на водачите на автобуси: 9 за неспазване на пътни знаци и извършване на неправилни маневри, 8 за неизползване на светлини и 6 броя за извършени други нарушения по ЗДвП.

При извършените 607 броя проверки на водачи на МПС извън посочената категория са констатирани 824 нарушения.

Бързо производство за шофиране след употреба на алкохол е образувано от служители на РУ Раковски. С техническо средство е отчетено, че водач управлява МПС с алкохолна концентрция от 2.14 промила. Съставени са 41 броя АУАН и 253 глоби по фиш, от тях- 1 бр АУАН на установен случай на водач, шофирал след употреба на алкохол с концентрация над 1.2 промила, 1 АУАн за установяване на водач, управлявал без необходимата правоспособност, 6 акта за използване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство. 14 от проверените водачи не са използвали обезопасителен колан, в 7 от случаите са констатирани технически неизправности. 3 са съставените актове за неизползване на светлини, а 5 са санкционираните водачи за нередовни пътни документи. На водачите на МПС са съставени 63 глоби с фиш за неспазване на пътни знаци и извършване на неправилни маневри, 82 са фишовете за неправилно спиране и престой. В 74 от случаите водачите не са използвали светлини, а 18 са наложените фишове за нередовни пътни документи.

Посредством експлоатираните автоматизирани технически средства и системи са фиксирани 530 нарушения на скоростните режими.По време на проверките на територията на гр. Пловдив служители на сектор „Пътна полиция“ са установили 7 водачи на МПС да се движат със скорост над 100 км/ч в рамките на населено място, при ваксимално допустими 50 км/ч. На ул. „Пазарджишко шосе“ е заснет водач на МПС да се двииж със скорост от 122 км/ч при разрешение от 50 км/ч . За установеното нарушение на водача ще бъде наложена санкция в размер на 850 лв, лишаване право да управлява МПС за срок от 3 месеца и отнемане на 12 контролни точки. По време на СПО са връчени и 26 броя електронни фиша за вече извършени нарушения от водачи на пътя.

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

6 коментари

  1. Движението в тоя селско град може да се сравнява единствено с Мумбай или Дака (Бангладеш) по качество на шофьори, пътна настилка, маркировка, пешеходци , които пресичат както им дойде, велосипедисти, които карат на „платното“ при положение, че на 1 метър им е велоалеята, кучета, котки, общо-взето циганска работа

      1. Ами кое ако не хората определя какъв е града? И кое ако не хората влияе за всичко останало – мръсен въздух, движение без правила, несъобразяване с елементрни обществени порядки и т.н. Освен да започнем да определяме града не като селски заради врбчетата или чайките. Пловдив отдавна нито е „културна столица“, нито средноевропейски град, а смесица между близък изток и малко по-далечен, както като манталитет, така и като околна среда.

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина