Актуално

Камата се хвана за главата от пропуски на Литекс срещу Локо

Image title
Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков се хвана за главата, тъй като неговите възпитаници не можаха да вкарат гол днес срещу Локомотив на Лаута в първия мач от втория кръг за Купата на България. Мачът завърши без победител 0:0. Камата на няколко пъти скастри жестоко играчите от Ловеч, като на моменти му идваше да им лепне два шамара. В други моменти му се искаше да се включи и да вкара гол в яловия мач. Неговите играчи пропуснаха около 10 чисти положения само през второто полувреме. Герой за черно-белите бе стражът Господинов, който бе бетонирал вратата си в този мач. Като няма – няма. Това е. Не може да създаваш толкова положения и да не вкараш гол. Трудят се, работят здраво. Но проблемът е при отбелязването на голове. Голям се става, когато биеш. Когато нямаме нужния човек да мушне топката, се ядосваме 90 минути и чакаме следващия мач. Аз съм щастлив, че имаме ситуациите. Това показва, че се трудят, седят добре физически и тактически. Днес приключихме, но другият мач е след 20 дни. Трябва да обърнем внимание на концентрацията. Няма значение дали играеш 10, 20 или 90 минути. Играчите губят много бързо концентрацията си, за най-елементарни неща. Да тежи на съвестта на момчетата. Те не могат да вкарат, на мен не ми тежи. На мен ми тежи, че хабя нерви до тъчлинията. Ако бяха Сираков и Пенев на терена – вече да са вкарали 30 гола.  В последните 20 години не помня някой да е дошъл в Пловдив и да създаде толкова положения за гол срещу Локо. Дано следващия път от седем положения да вкарат двечки. Критиката е позитивна, градивна – по-голяма концентрация, по-голямо умение и старание. Тези неща са много важни във футбола, каза Модерния ляв. Image title