Актуално

Гранде Локо тресна Литекс, отива на финал

Смърфовете отново в пряк сблъсък за Купата на България след 41 години

Image title
Историческа победа извоюва Гранде Локо днес. Черно-белите треснаха хваления Литекс на Христо Стоичков насред Ловеч с 0:1 и отиват на финал за Купата на България. Смърфовете ще играят срещу сензацията Лудогорец в първия си пряк сблъсък за титлата от 41 година насам. Героят на вечерта е Юнес Бенжалюн, който мушна единственото попадение в мача в 79-ата минута. Голът хвърли в екстаз близо 2000 пловдивчани, пътували до Ловеч, за да подкрепят любимците си. А запалянковците видяха онзи мъжки дух, който винаги иска да има тимът им. И вече празнуват с отбора заслужено, много заслужено.

Така Локомотив Пловдив отива на четвърти финал, след последен сблъсък за Купата на България през далечната 1971г. Дербито с Лудогорец е на 16 май. Честито на черно-бялата половина от Пловдив.