Актуално

Баталия и кръв на Лаута, Локо тресна ЦСКА

Ранени фенове и пострадал полицай след меле на трибуните

Смърфовете на върха в класирането

Здрава битка на трибуните и на терена. Такова бе дербито между Локо и ЦСКА, което смърфовете взеха с минималното, но изключително ценно 1:0 и отидоха на върха на класирането в групата. Мачът на Лаута започна с безредици, кръв, камъни и бомби, меле между полиция и хулигани, и гол от съблекалнята в първата минута. Преди първия съдийска сигнал на трибуните бе като на война. Екшънът започна в мига, в който червени ултраси бутнаха междинното заграждение в сектора за гости и се доближиха до агитката на домакините. Докато униформените се подредят, към сектора на черно-белите залетяха огромни
бетонни парчета, ракети, димки. Гръмнаха няколко бомби. Локомотивци отговориха със залп от камъни и самоделни гранати. Една от бомбичките рани полицай, хвърлена ракета пък възпламени якето на един от униформените. Няколко фена от двете агитки бяха изведени с окървавени лица и ръце от
хвърчащите твърди предмети. Червени типчета с качулки се опитаха да пробият и второто заграждение, за да стигнат до сектора на домакините, но влязоха в схватка с ченгетата и атаката им бе отбита. Играха палки и щитове. При гола в 24-ата секунда на мача на Крис Гади полицията използва радостта на черно-белите и нахлу в сектора им, за да ги изтика на безопасна дистанция от противника. Това футбол ли е, или е война, питаха се запалянковци на официалната трибуна.

Image title
След победата днес Локо свали ЦСКА на земята след шест поредни победи на армейците и прати смърфовете на върха в класирането с еднакви точки с Литекс и Лудогорец. Съдията буквално се изгаври с черно-белите, като надуваше свирката в полза на гостите при всяка спорна ситуация и пусна цели 6 минути продължение. Червените обаче и още час да бяха играли, нямаше да успеят да вкарат гол и останаха без чисто положение.Image title