Актуално

Развенчаха Ботев

Свърши ли жълто-черната приказка?

Това ще остане от участието на Ботев в Купата на България- невероятната публика
Непобедимият от аматьори, пъпчасали тийнове и препили ветерани тим на Ботев бе развенчан тази вечер. Канарчетата се треснаха в отбора на Димитровград като маркова стока на битака в едноименния град и отпаднаха от борбата за Купата на България. А мечтаеха за мач срещу отбор от А група. Тимът от Димитровград си тръгна с перушината на ботевистите след победа с дузпи насред стадион Христо Ботев. Но важен е не резултатът, а заключенията. Днес лъсна истината за Ботев. Отборът печели във В група срещу сбирщайн команди, вдигнати от масата или строени в час по физическо, а еуфорията край Бирената, преминаваща плавно към истерия, не предвещаваше нищо добро. Тази вечер, под осветителните тела на стадиона, стана ясно едно- футболистите са си повярвали, че могат да бият само с райето си. Еуфорията е лъжовна. Б група е като Шампионска лига. Ръководството се е взело на сериозно с безумните за В група 600 бона спонсорство на същите онези хора, които искаха да отмъкнат отбора от омразния Христолов и постигнаха това, за което се напъваха. А сега имат влияние сред половината град, година преди изборите. Свърши ли жълто- черната приказка за възроденото от пепелта канарче след това 5:6? Ще видим! Факт е обаче, че светлините по таблото и осемте гола във вратата на Горни Нанадолник не коват бъдещето. То се гради от силни и чисти духом и здрави телом. Футболистите и треньорът да се вгледат по трибуните- има какво да научат от феновете. За идеята трябва да се бориш, а не да търсиш спонсори.
Иначе статистиката от мача е такава:  Редовното време завършиха наравно 2:2. Димитровградчани дръпнаха с два гола аванс. Точни бяха Сандов и Петър Станев-Царицата. Жълто-черните се върнаха в играта, след като младокът Илиян Христов мушна два гола в рамките на 7 минути в средата на второто полувреме. При изпълнението на 11-метровите удари Краси Кръстев и Ридван Хаджифейзула пропуснаха за канарчетата, докато само един играч от Димитровград изпорти.