Актуално

Ботев врътна хикс в столицата на дините

Image title
Новият Ботев врътна второ реми от началото на лятната си подготовка. Момчетата на Марин Бакалов се пребориха за 1:1 срещу втородивизионния гранд Любимец. Срещата се игра на стадион Градски в столицата на дините пред около 500 човека. Домакините поведоха в резултата след като Везанов бе точен от дузпа 34-минута. Нарушението за 11-метровия наказателен удар извърши Димитър Витанов, който фаулира в наказателното поле играч на домакините от Любимец. Все пак канарчетата изравниха до края на първото полувреме, чрез Караматев. Русокосия играч изпълни перфектно пряк свободен удар от 27-метра, като топката се оплете в мрежата на бившия му тим. През втората част пловдивчани също имаха добри положения за гол, но с пропуск се отличи Запрян Иванов, чийто удар бе спасен от вратаря Ковачев. По-късно резервата на жълто-черните Иванов пробва своя мерник, но шутът му бе отново уловен от стража на Любимец.