Гледай сега!
Актуално

Хикс на Лаута при завръщането на Бащата

Image title
Локомотив Пловдив се добра до хикса – 1:1 срещу Литекс на Лаута днес. Двата състава не показаха красива игра през всичките 90 минути и логично срещата завърши без победител. Ловчанлии трябва повече да съжаляват за изпуснатите точки, тъй като имаха повече положения за гол, но стражът на пловдивчани Стефано Кунчев реагира навреме и предотврати опасностите. Гостите откриха 45-ата минута чрез Миланов, а черно-белите изравниха малко след почивката чрез Марин Петров. Георги Стефанов свали една топка в наказателното поле, защитата на Литекс сбърка, кълбото стигна до Марин Петров и той не сбърка за 1:1 отблизо.„Оранжевите” се поумориха в края и Локомотив напъна, организира и преса. Две минути преди края капитанът на смърфовете Христо Златински изигра всичко по учебник, но нямаше шанс да донесе успех на домакините. Националът овладя добре и от 13-14 метра стреля параболично, ала топката мина на сантиметри над вратата.

Така Литекс вече има победа и равен (4 точки) в таблицата, а Локо (Пд) има две точки след две поредни ремита. Двубоят бе изгледан от легендата Христо Колев – Бащата, който се завърна на Лаута след дълго време и пое функциите на главен скаут в отбора. Черно-белите фенове издигнаха плакат за идването на Бащата:  „Тате, добре дошъл вкъщи“. Двубоят бе изгледан от президента на Локомотив Веселин Марешки, който бе в компанията на шефа на храните в Пловдив д-р Светозар Василев. Милионерът от Варнa остана доволен от случващото се на Лаута и си тръгна малко след последния съдийски сигнал с поредната скъпа играчка от автопарка си Мерцедес GL 500.Image title