Гледай сега!
Актуално

Ботев е на полуфинал за Купата, Коматево празнува

Педро и Доре разплакаха Левски, сините пак останаха без треньор

Сините се умориха от лежане при удобния за тях развой на мача, Антони Здравков обяви, че някои футболисти са предали отбора

Доре вкарва вторият решаващ гол за БотевБотев е на полуфинал за Купата на България след инфарктен мач на базата в Коматево. Жълто-черните удариха Левски с 2:0 и с общ резултат 3:3 продължиха в турнира, а столичани си тръгнаха с наведени глави. Осъзнавайки, че са пропилели мача в лежане по терена до мига, в който падаха с 1:0 от домакините. При всеки удобен случай футболист в синьо се просваше като застрелян на земята, за да бави времето. Дори при първия гол на Луиш Педро лампичките в главите на футболистите не светнаха. Те продължиха да симулират футбол и изнервиха до крайност близо 450-те си фена, дошли в Пловдив след кастинг в синята агитка. Въргалянето приключи точно в 72-ата минута, когато Феребори Доре мушна поредния си гол за Ботев и нокаутира имитиращите футбол в този момент левскари. Дори треньорът на столичани Антони Здравков бе втрещен от държането на футболистите си на терена и след загубата и отпадането хвърли оставка. Той не скри тоталното си разочарование и отбеляза, че е останал разочарован от определени футболисти, които един вид са отказали да играят като мъже. Напускам, няма смисъл да продължавам с хора, които не доказват футболните си качества всеки мач, отбеляза Здравков и подчерта, че 3-4 футболисти са предали отбора му днес.

Иначе Левски имаше своите шансове първото полувреме, когато Ботев бе пасивен на терена. След почивката обаче канарчетата полетяха и бързо потопиха сините, като на практика удавиха сезона им. При това вековен сезон. На 100-годишнината си сините ще останат и без трофей, и без квота за Европа.  Доре вързва обувките на синия вратар, за да не се бави времето