6000 зрители аплодираха „Сцена на кръстопът“
Георги Мамалев празнува рожден ден на финала на театралния фестивал
Георги Мамалев отпразнува рождения си ден на сцената на пловдивския театър, на финала на „Сцена на кръстопът”. Фестивалът бе закрит със спектакъла „Мнимият болен“ на Народен театър „Иван Вазов“, а след него големият български актьор чества 65-годишнината си с публиката, като не пропусна да сподели, че Пловдив е много специален за него.
Служил съм тук. Помня времето в ДНА. Тук бе премиерата и на първия ми филм. Прожектираха го в кино „Балкан“, а аз заедно с приятелите ми войници – облечени в униформите си, го изгледахме в салона. Когато ме разпознаха, хората започнаха да ме хвърлят във въздуха, разказа Мамалев и прегърна от сцената всички зрители, изправили се на крака, за да го аплодират.
След заслужения поклон на публиката към един от любимите български актьори, на сцената излязоха директорът на Пловдивския драматичен театър Кръстю Кръстев и заместник-кметът с ресор „Култура и туризъм” Александър Държиков. Двамата закриха 21-ото издание на „Сцена на кръстопът“ с обещание зрителите да получат още повече театър догодина.
Благодарим на публиката за интереса, благодарим на Община Пловдив и Министерство на културата за финансовото рамо и на щедрата подкрепа на меценатите – главния спонсор Роза Импекс и на КЦМ 2000, KABILE, строителна компания "Маи-груп" ЕООД, „Атаро Клима”, „Димитър Маджаров”. Очакваме ви догодина пак, каза Кръстю Кръстев. Всичко хубаво има своя край. Пловдив бе театрална столица на България тези две седмици. Благодарим на публиката, спонсорите и на чудесните актьори, които гледахме, отбеляза Александър Държиков. Кръстев оповести пред пълния до краен предел салон, че тази година „Сцена на кръстопът“ е отличила доц. инж. д-р Никола Добрев със специалния приз на форума за принос към театралното изкуство.
6000 зрители аплодираха представленията, селекционирани от екипа на бащата на фестивала проф. Стефан Данаилов. Те бяха представени от трупи от цяла България. Форумът посрещна и чужди гости. През 14-те дни имаше и богата програма от съпътстващи събития с премиери на книги и спектакли, със специални вечери, посветени на големите имена в българския театър Юлия Огнянова и Константин Илиев.