Актуално

Мъка на стадион Ботев

Канарчетата се приземиха срещу Спартак Варна
Image title
Трънлив, много трънлив ще е пътят на Ботев към А група, видя се днес край Бирената. Канарчетата стъпиха накриво срещу Спартак Варна и дадоха знак пред близо 5000 фена по трибуните, че сезонът ще е адски зорен. Дербито завърши 1:1, а жълто-черната издънка дойде след абсолютно безхаберна игра на пловчани. Играчите проспаха по-голямата част от мача и се сетиха, че са излезли на терена да играят футбол чак в последните 20 минути, след изравнителния гол на Спартак, дело на Каталиев. Канарите тичаха рядко днес
Канарите тичаха рядко днес

Иначе мачът започна обещаващо за Ботев. В 16-ата минута Тимонов се опита да скъса мрежата зад вратаря Генко Славов със злобна тупалка от 20 метра. След гола обаче канарите все едно ги нямаше на терена, явно оставили се на инерцията от мачлетата във В група. Срещу тях обаче нямаше събран от кръчмата тим, а решени на всичко за едната точка противници, които в крайна сметка взеха своето. След гола Тимонов бъркаше пасове и предимно се разхождаше в средата на терена, което бе достатъчно на треньора Петър Хубчев да го изкара от игра. Живец в играта внесе Сашо Александров, който се появи на терена в последните 20-тина минути. Кривия почна да раздава пасове и да търси гола, но младоците в тима го оставиха да действа сам в половината на гостите. Мачът се изнерви допълнително, след като футболистите в синьо започнаха да се търкалят като заклани по тревата и да бавят всячески играта. Така, след няколко добри финални атаки в жълто-черно дойде и края на мача. И първите нерви и мрачни физиономии на стадион Христо Ботев от година насамЗам.- кметът Титюков чете книжката-информатор за Ботев в Б група