Актуално

Канарите изпуснаха швабите

Голям Ботев бе на косъм от победата, надеждата остава

Image title
Ботев изпусна Щутгарт в незабравимо футболно шоу тази вечер на стадион Лазур. Жълто-черните направиха страхотен мач и само малшансът ги лиши от победата. Гол от статично положение на немците накара близо 20-те хиляди на стадиона да изтръпнат, но Валери Домовчийски изравни закономерно и заслужено резултата в 67-ата минута. Канарчетата можеше и да полетят, но няколко пропуска ги оставиха на земята. Остава за историята обаче това 1:1 срещу именит и корав противник. Остава и надеждата, тъй като тимът игра страхотно, със Image title
самочувствие и има голям шанс да излязе краен победител след реванша в Германия. Щутгарт не са толкова страшни, особено когато не те е шубе от тях. Абсолютно никакъв страх нямаше днес у жълто-черните на терена. Канарчетата кълвяха швабите, ще ги кълват и на тяхна земя, не се съмняваме в това. Днес мачът бе жълто-черен. Неделев и компания изтърваха инициативата за кратко в средата на първото полувреме и в самия край на двубоя, когато се поумориха. Вярата у феновете обаче остава, тъй като днес отборът сякаш не е излизал от Image title
европейските футболни турнири, не се е търкалял в калта във В група. Тъмните последни няколко години вече са напълно забравени. Важно е настоящето и онова, което предстои. А то май е нещо голямо, съдейки по увереността на самите футболисти и невероятната публика. Красота, вяра, борба! Днес играчите напълно оправдаха тези три думи, които носи в сърце, на уста и транспарант всеки жълто-черен фен. Да му мислят швабите след седмица! Image title