Актуално

Ботев мачка Славия на старта на първенството

Иван Цветков с хеттрик за канарите

Image title
Ботев се завърна с гръм и трясък в елита на българския футбол. Канарите удариха с класическото 3:0 гостите от Славия на старта на новия сезон пред 12 000 зрители на Колежа. Жълто-черните се поздравиха с категоричен успех, благодарение на оказалия се ненужен в Левски нападател Иван Цветков, нанизал хеттрик. Таранът можеше да вкара и четвърти гол , но при резултат 1:0 изпорти дузпа. Цветков откри резултата 38-ата минута. Неделев центрира от корнер, а острието на пловдивчани се извиси над всички, реализирайки с глава. В следващата минута играчите на Ботев получиха право и на дузпа след нарушение на Гошо Петков срещу Енрике в пеналта. Иван Цветков обаче не успя да преодолее вратаря, който отрази неговия удар, въпреки проблемите си с крака. Второто попадение във вратата на Славия не закъсня. Отново герой бе Цветков. Виейра направи фантастичен рейд, центрира на границата на вратарското поле, където играчът с номер 19  беше оставен непокрит и с всичка сила прониза вратаря на белите. Хеттрикът си Цветков оформи десет минути преди края на мача. Тогава бившият реализатор на Левски с глава попари за пореден път ошашавените слависти. Image title