ПОД ТЕПЕТО има нов епизод!

Гледай сега!
АктуалноГрадътСпорт

Ботев започна с победа в Лига Европа в емоционален мач

Ботев Пловдив победи словенския Марибор с 2:1 в първи мач от тазгодишното издание на Лига Европа пред над 14 000 души публика. Головете за „канарчетата“ отбелязаха новите попълнения Антъни Уджа и Никола Илиев, а един гол за словаците вкара Пиус Ширвис.

Двубоят стартира вихрено за Ботев като още в началото на двубоя Ивелин Попов откри чудесно с центриране Уджа, който заби с глава точно под гредатата на противниковия вратар за 1:0. Само десетина минути по-късно обаче гостите изравниха резултата след далечен изстрел и несигурна намеса на вратаря на Ботев Игонен. Двубоят бе равностоен с лек превес на „жълто-черните“, като близо до гол преди почивката бе Ето’о с шут от въздуха, разтресъл гредата на словенската врата.

През втората част Марибор започна малко по-активно и от своя страна удариха гредата зад Игонен. Постепенно Ботев пое инициативата, а след влизането на Никола Илиев в игра – юноша на „жълто-черните“, който изкара няколко години в италианския Интер и след това в ЦСКА 1948 – двубоят стана много по-остър. Именно той се възползва най-добре от прострелен пас на Акере, овладя отлично силната топка и отблизо реализира мечтано попадение пред агитката на неговия юношески тим за 2:1.

Атмосферата на почти пълния стадион бе запомняща се, като домакините бяха подготвили хореография, а поради изискванията в Европейските клубни турнири нямаше пиротехника. Реваншът, който ще определи кой отбор ще продължи в турнира Лига Европа е след седмица в Марибор.