76-годишен в ареста заради 4 килограма хероин
Най-възрастния производител на синтетични наркотици бе арестуван в мега акция на антимафиотите и полицаи от Пловдив. 76-годишният А.А. От София може спокойно да кандидатства в Гинес в рекорд „Най-дърт дилър“, след като бе задържан като част от международна групировка за трафик на дрога по дестинацията Турция – България – Косово – Италия – Швейцария. В операцията са арестувани още шестима души- албанец, трима сърби и трима нашенци. В момента се уточнява каква е била ролята на 76-годишният наркопласьор. Той е засичан многократно от службите за производство на синтетични наркотици.
Ченгетата разбиха канала за дрога в гараж в центъра на Карлово, където са спипали възрастния бандюга. На място е бил арестуван 34-годишният албанец, постоянно пребиваващ в страната ни, който е наемател на помещението. Там е спипан и друг ветеран в групата- 67-годишния Р.Ч. от София – криминално проявен и осъждан, който през 2004 г. бе задържан в столицата за притежание на около 110 кг каптагон. В Карлово са задържани още сръбският гражданин А. Ч./50 г./, също известен с криминални прояви, обявен за общодържавно издирване.
Полицаите изненадали четиримата, докато били заети в процеса на разфасоване, обработване и пакетиране на приблизително 4 килограма хероин. Непосредствено след техния арест са задържани и организаторите на канала за трафик – И. К. на 48 г. и 53 – годишния Н.Н., с наложена през 2005 г. забрана за влизане в България, който ползвал фалшиви документи за самоличност. Двамата са граждани на Сърбия.
Часове по-късно групата на задържаните нараснала с още двама – към тях се присъдинили 48-годишна от Асеновград, съпруга на М.Н., и тя известна на полицията, регистрирана за притежаване на взривни вещества и боеприпаси, както и В. Г. /37 г./, жител на пловдивското село Поповица, криминално проявен.
В процеса на разследването и предприетите процесуално-следствени действия, в Илиенци в столицата са иззети допълнително около 100 грама хероин, около килограм синтетичен наркотик, около 200 грама ефедрин. При претърсването там са открити техническо оборудване и химически вещества за производство на синтетична дрога. Иззет е и микробус с изградени в него тайници за трафик на наркотични вещества.
Значителен принос за успешното разследване и задържането на членовете и организаторите на групата е постигнат в резултат на взаимодействието и обмена на информация с Регионалния офис на ДЕА. Работата по случая продължава съвместно с Окръжна прокуратура – Пловдив.