Коя е улица „Мечников“ и защо има Синя зона по нея

На асфалтираната ѝ част могат да паркират точно 5 коли

Още толкова се събират на стръмния паваж с над 45 градуса наклон

Малцина знаят кой е Иля Мечников и че на него има кръстена улица в града на тепетата. И тя свършва в средата на едно от тях – Бунарджика.

Според Уикипедия „Иля Илич Мечников е украински, руски и френски биолог, физиолог и патолог. Един от основоположниците на ембриологията, създател на сравнителната патология и фагоцитната теория за имунитета. Лауреат е на Нобелова награда за физиология или медицина (съвместно с германския фармаколог и биолог Пол Ерлих, през 1908 г.)

Може би затова, логично, началото на кръстената на него улица е срещу входа на Медицинския университет. Ако търсите логика във включването ѝ в обхвата на „Синя зона“, трудно ще откриете, макар и частична.

Това са двете забележителности на улицата. Едната не работи.

От 14 януари 2021 г. с решение на Общински съвет – Пловдив, за да паркираш на нея дължиш по 2 лева на час. Разширяването на обхвата на „Синя зона“ стана по предложение с писмо от шефа на ОП „Паркиране и репатриране“ инж. Ненко Калакунов до ресорния зам.-кмет Тодор Чонов.

В отсечката от „Васил Априлов“ до „Гладстон“ на нея могат да паркират точно 5 автомобила без да са в нарушение – върху пешеходна пътека, в обхвата на кръстовище или пред гараж.

Още толкова могат да спрат на стръмната ѝ част, която е с денивелация над 45 градуса. В тази част на улицата има общо 7 къщи.

Така че голяма част от принципите, на които е цитирано, че отговарят новите промени в наредбата: „необходимост, обоснованост, предвидимост и откритост, съгласуваност, субсидаронст, пропорционалност и стабилност“, в случая с улица „Мечников“ не важат.

Видно е, че „експертност“ липсва като принцип.

Най-вероятно логиката е просто да разширяваме Синята зона, без значение защо. Всяко платено място е пари, а  от друга страна всеки лев в общинската хазна е лев! А?

Иначе някои хора с асоциативно мислене и проучване на предложеното им за гласуване решение, биха потърсили „принципи“ в работата на самия Мечников, като „сравнителна патология“, например.

Накрая прилагаме още един „дежурен“ текст от новата наредба, който гласи, че за прилагането ѝ не е необходимо да се храчат пари от хазната.

Сигурно указателните табели за Синя зона са безплатни, служителите, които продават талони – също.

Още по темата: История с общински паркинг, от който частна фирма прибира таксите за паркиране

Договор, разрешително или концесия? Шефът на „Паркиране и репатриране“ за паркинга пред Рилон Център. Той отрече фирмата да има право да преотдава местата за паркиране

Никаква Синя зона няма на ул.”Ген. Данаил Николаев”

Exit mobile version