Временните неща в Община Пловдив са най-продължителни

Конкурси за директор на Стария град е имало през последните 15 години

Когато въздухът се нажежи трябва да отвориш прозореца, за да стане течение. Ако не искаш, като го затвориш отново да е горещо, то е наложително да неутрализираш източника на високата температура. В мениджмънта му викат „управление на кризи“, а гурутата по темата са измислили стратегиите с моркова пред магарето и маймунките, на които се делегират задачи.

Мениджмънтът обаче е неразривно свързван с маркетинга и там гуруто проф. Б. Дурнакев, диктува на студените първокурсници следното:

„Колеги пишете: Първи закон на маркетинга гласи – Клиентът е винаги цар! Колеги пишете: Първи закон на маркетинга гласи – Клиентът е 24-каратова овца!

Да, да и двете са първи закон на маркетинга.“

Пиарите на кмета са слушали внимателно лекциите по маркетинг, но не и тези за управление на кризи.

Защото според текста, който изпратиха на медиите, че Община Пловдив обявява конкурс за директор на ОИ „Старинен Пловдив“ поднасят на пловдивчани като на царе исканото от тях, но ги третират като 24–каратови овце.

1 – Обществото попита защо се назначава човек без конкурс още в деня, в който той бе доведен в Пловдив.

Водещият на Нова Богомил Грозев оглави „Старинен Пловдив”

2 – Месец по-късно обществото попита защо не се прилага закона и кога ще има конкурс.

Ще разклати ли Богомил Грозев мнозинството в местния парламент

3 – На 12 март миналата година кметът Здравко Димитров публично обеща, че ще обяви конкурс за директор на ОИ „Старинен Пловдив“.

4 – През лятото на м.г., след поредица от гафове на общинската администрация, обществото пожела отстраняването му от длъжността директор на Старинен Пловдив.

5 – Близо 4 месеца след питането по точка 2 – градоначалникът заяви официално в отговор на общински съветник, че Предстои подготовка на конкурсна процедура за поста директор на Старинен Пловдив (ВИДЕО)

6 – Една година след назначаването на Грозев, в следствие на няколко журналистически разследвания по темата и генерираната тези дни подписка с искане за уволнението на директора на ОИ „Старинен Пловдив“ от една част от протестиращите през миналото лято, отново пловдивчани получават поредното – второ обещание за конкурс.

„Конкурсът за директор на ОИ „Старинен Пловдив“ е на етап няма „подготовка“ за „подготовката“

Няколко хиляди лева струват нощувките в хотела, в който е отсядал на Богомил Грозев в Стария град

Ремонтираха и оборудваха две чисто нови общински жилища за Богомил Грозев с публични средства

Какво се случи с отпуснатите през миналото лято 145 000 лева за Стария град?

7 – Обещание номер 2 e мотивирано с обществен натиск, какъвто не се забелязва през последните 15 години, през които директорите са били назначавани без конкурс”.

7.1 – Законът изисква конкурс и възниква въпросът КОЙ не го спазва.

7.2 – Напомняме също, че обществото и част от общинските съветници от опозицията в местния парламент поискаха Грозев да бъде отстранен, а после да има конкурс.

8 – Сложените от PR-екипа на кмета думи в устата му, че през последните  15 години не е имало конкурс за длъжността не отговарят на истината.

8.1 – След пенсионирането на дългогодишния директор Теодора Стойкова, което се случи по времето на кмета Славчо Атанасов, бе проведен конкурс, който бе спечелен от Весела Илиева.

8.2 – През 2017-а година общината отново обяви конкурс за длъжността, след като Амелия Гешева стана зам.-министър на културата. На финала остана един кандидат – археолог от София. Това беше д-р Надежда Йовчева и накрая комисията излезе със становище, че не може да излъчи победител.

Списъкът може да бъде удължен, но няма смисъл.

Няма, защото не може от една година общински съветници да пишат на кмета по темата, а той да им отговаря след месеци, че конкурсът е в процес на подготовка за подготовката на процедурата и след цялата тази година в период на избори да заяви, че сега ще има конкурс заради обществен натиск. Вероятно някой криво го съветва, или натискът върху него идва от другаде.

Тази попара с „ще има конкурс“ пловдивчани са я духали и преди. Най-пресните спомени са конкурсите за главен архитект на града през 2017 и за директор на Колодрума с.г.

Възможен е същият сценарий – дълга подготовка на процедурата; евентуално обявяване най-рано есента; 2-3 месеца тече самият конкурс; няма удовлетворяващ кандидат, както и при горецитираните надпревари; така още една година се изтъркаля, а после сегашният директор, освен ако не спечели, остава на поста като вр.и.д. за законовия срок от две години… и мандатът свърши.

Накрая затвърждаваме тенденцията, че временните неща в Община Пловдив са най-продължителни.

Обаче докато всичко това се случи не е лошо някои хора да си прочетат пак лекциите по маркетинг и управление на кризи.

Exit mobile version