„За вредата от образованието, културата и изкуството“ – eдна лекция, която обръща мирогледи

Рядко ни се отдава възможност да присъстваме на толкова поучителни лекции, каквато беше тази проведена от прочутите братя Мангасариян, на сцената на Post-Culture Stage. 

„За вредата от образованието, културата и изкуството“ или както ще използваме по-долу съкращението О.К.И, е образователна лекция, която за пръв път дава един доста компрометиращ поглед над последиците от вече изброените. 

Някога питали ли сте се, какъв е смисъла на Арт-а? Ами на театъра? Добрите постановки ни трогват и често ни просълзяват. Но това дали е правилно? Редно ли е децата ни да гледат подобни неща? Да се натоварват?

Както успяхме да научим от мероприятието – не!

Не стига, че ние самите си имаме проблеми, но на всичкото отгоре отиваме на театър, където Шекспи(ъар) демонстрира личностните проблеми на разни тинейджъри, предава ни ги и ги прави ги наши наши проблеми, и за всичко това ние си плащаме? 

Това дава изключително лош пример на детската аудитория.

Обсъди се въпроса с образованието и до колко е валидно то. Че за какво му е на едно дете да ходи на училище?! И как доста известни творци/ актьори/ майстори извършват дейността си без диплома, пък дипломираните стоят без работа.. 

Как може?! 

Световната литература пък казвали, че всички я харесват. Да, ама не точно. Защото ако наистина някой я беше чел, нямаше да я хареса!

Наблегна се и на Арт-а. Ах, как се наблегна на Арт-а…

Цялата статия можете да прочетете в КАПАНА.БГ

Exit mobile version