Кметът: Пловдив е с една мечта по-малко

Йордан Йовчев отново на халките

Премиерът посещава комплекса във вторник

Дългоочакваната многофункционална спортна зала на Пловдив- Колодрума бе открита с тричасово шоу тази вечер. Лентата разрязаха кметът Иван Тотев и министърът на спорта Красен Кралев. С ножица в ръка пред камерите на БНТ, които предаваха на живо, трябваше да е и премиерът Бойко Борисов. Министър-председателят обаче не дойде заради поредна авария на правителствения самолет на летище Варна. Той обеща на градоначалника по телефона, че ще види новата придобивка на Пловдив във вторник.

А залата бе открита с химна на Северна Корея. Таекуондистите от Пхенян обраха медалите и разбиха конкуренцията. Заедно с награждаването на шампионите от световното започна и програмата по откриването. Операта и ПИФ се грижеха за музикалното оформление от сцената. А на арената бяха наградени победителите от Колоездачната обиколка на България, която финишира на пистата в Колодрума. После се състоя състезание за колоездачната купа на Пловдив, пред публиката излязоха още волейболният ни национален отбор, както и големият Йордан Йовчев, който отново се хвана на халките за секунди за удоволствие на 6200 души по седалките и хилядите пред малкия екран.

Пловдив е с една мечта по-малко. Плановете за построяването на многофункционална спортна зала съществуват от 1975г. Когато съм се раждал. Сбъднахме една 40-годишна мечта, каза кметът Иван Тотев.