Огнеборците от службата в Панаиара грабнаха купата на Областното състезание по пожароприложен спорт

11 отбора се впуснаха в надпреварата под дъжда

Таня Грозданова

Снимка: Цветан Дешев

Тимът на Трета районна противопожарна служба стана шампион в комплексното класиране на Областното състезание по пожароприложен спорт. Момчетата, чиято база е до вход „Д“ на територията на Панаира, се възкачиха на най-виското стапало на почетнтата стълбичка и отнесоха купата със себе си.

11 отбора на служби от града и областта не се спряха нито в дъжда, нито в слънчевите моменти в последния работен ден на седимцата, за да покажат степента си на подготовка и готовнстта да реагират бързо и адекватно, независимо от ситуацията, за да спасяват живота и имуществото на хората.

На втора позиция в комплескното класиране е тимът на Първа противопожарна служба, която отново има шампион в индивидалното класиране. Трети е отборът огнеборци на пожарната в Садово, които показаха характер в надпреварата.

Участниците бяха от всички 11 районни служби “Пожарна безопасност и защита на населението” при РДПБЗН – Пловдив. Надпреварата се състоя на лекоатлетически стадион “Пловдив”, където нашите герои се състезаваха в четирите традиционни дисциплини: Изкачване с щурмова стълба, Пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия, 100 м пътека с препятствия и Бойно разгръщане от мотопомпа.

Многократният победител в индивидуалните състезания на местно и национлано ниво по пожарноприложен спорт през последните години – Любомир Любенов и този път взе медали. Негово е първото място в дисциплината „Изкачване с щурмова стълба“ и второ в „100 м пътека с препятствия“. Този път Любенов е част от екипа на Първа служба в Пожраната на Пловдив.

На второ място в щурмуването на кула е огнеборецът от Садово Пламен Писков, а с бронза се окичи Калоян Надев от отбора първенец в комплескното класиране.

Пламен от садовската пожарна команда изпревари Любомир в надпреварата „100 м пътека с препятствия“ и стана първи в тази дисциплина, на трето място е колегата му Наско Русенов.

Под тепето изказва специална благодарност на говорителя на РДПБЗН – Пловдив за предоставения кадър. Цветан Дешев е уловил сложността, емоцията и екшъна в оспорваната надпревара.