Общинските асансьори все още не са оборудвани с телефони

Устройствата в обществените сгради не отговарят на Наредбата за безопасност

Асансьорите на обществените сгради, които се стопанисват от общината, още не са приведени по изискванията на Наредбата са безопасност. Преди време ви разказахме, че двете подемните устройства в бившия Партиен дом, където освен общински има и няколко държавни служби, не са оборудвани с разговорно устройство за 24-часова връзка с обслужващата сервизна фирма.

Изчакахме да минат вече 3 сесии на местния парламент, който се помещава в бившия Младежки дом на ул.“Авксентий Велешки“ с надеждата, че асансьорът, в който се возят предимно общински съветници поне два пъти месечно, ще бъде оборудван в съответствие с наредбата за безопасност, но не би. Припомняме, че срокът за това изтече на 1 януари 2017-а година.

В същото време асансьор в самото сърце на града, който обслужва граждани и туристи на Римския стадион, също няма телефонна връзка със сервиза, показа проверка на Под тепето. Установихме, че панорамната машината е под двойно управление. От една страна – към Общински институт „Старинен Пловдив“, а от друга – към техническата служба на Общината. Панорамното устройството бе създадено с идеята да се ползва от трудноподвижни хора, които посещават туристическия обект, но също като това в Общинския съвет няма телефонна за връзка със сервиза.

По информация на директора на ОИ „Старинен Пловдив“ Минко Кафтански, асансьорът на Римския стадион се ползва и пуска само по заявка. Това става под наблюдение и с придружител. Вътре в кабината има монтиран алармен бутон, които звъни в кафенето, тъй като там има постоянно човек в рамките на работното време. За изминалата година асансьорът е пускан единични пъти след отремонтиране.

Exit mobile version