Вики Радева с десета поредна шахмат титла

Пловдивчанката Виктория Радева /СКШ Марица/ спечели убедително титлата при девойките до 18 г. по класически шахмат на Републиканското първенство, което се проведе  в Асеновград от 31 март до 5 април. Ученичката от НТГ  завърши със сто процентов актив, за да завоюва 10-та поредна републиканска титла. Така Виктория поставя един своеобразен рекорд в родния  детско-юношески шахмат. С десет последователни титли не може да се похвали никой от момчетата и момичетата, а със сигурност и през следващите десет години няма да има кой да направи подобно постижение.

Вики сподели, че след първото й  участие на  състезание по шахмат -Републиканско първенство до 8 г. баща й поставя задача до навършване на пълнолетие да е  винаги шампион. „Сега задачата вече е изпълнена“, скромно добави тя. През тези 10 години  тя стана и два пъти шампион на България за жени. Веднага след завършване на Републиканските първенства пловдивчанката заминава за Турция за участие на Европейско първенство за жени.

Днес и утре в Асеновград продължава надпреварата по рапид, а в неделя турнирът завършва с шампионата по блиц.