Коматевци внесоха 2 хиляди протестни подписа при Каймаканов, искат си пътя

Той препраща парафите към кмета Тотев

Image title
Политическата игра на гърба на хората от Коматево продължава. Представители на гражданското общество от квартала внесоха днес в областната администрация подписка с 2 хиляди парафа, с които се обявяват срещу решението на губернатора за вкарване на 30 милионния заем в съда. С част от въпросните средства трябваше да се реконструира шосето им.

Искаме си пътя. Затова сме тук. В тези папки са събрани подписите на две хиляди души, обясниха представителите на Коматево, които предадоха документацията на Венцислав Каймаканов. Той пък им отвърна, че ще препрати папката към общината. Защо не ги внесохте при кмета подписите, попита губернаторът. Представителката на квартала Руска Караманова обясни, че това е сторено още преди две години, а решението на проблема им е заложено именно в заема. Трябва да имаме шосе. Средствата трябва да бъдат намерени. Знаем, че във въпросния заем влиза и реконструкцията на пътя, отбелязаха коматевци. Тези пари нямат нищо общо с улицата. От общината нямат дори проектна готовност да започнат този ремонт. Адресът, на който трябва да пратите подписката е този на общината, не на областната управа. Но аз се ангажирам да я препратя на кмета, каза губернаторът.

После уточни, че очаква от Иван Тотев да му прати проекта, за което го е уведомил още преди десет дни. След което уточни, че в решението за 30 милионния заем не е спазен законът, затова то е в съда. Въпреки писмото ми до кмета за организиране на обществено обсъждане, все още нямаме решение по този въпрос, допълни Каймаканов в задочния си спор с градоначалника. Тук не става въпрос за шосето, което всички искаме да има. А за целесъобразността и законността на предложението за този заем. Хората от Коматево искат път, не заем. Да намерят начин да решат въпроса хората от общината. Колкото до заема- никой не знае детайлите по него, какви са лихвите, таксите, какви са условията. Какво се промени от времето, в което Тотев бе областен управител, а Дянков- министър, когато този заем бе нецелесъобразен. Той ще доведе до това, което бе решено преди няколко дни и което аз отново върнах- увеличение на такси. В общината са увеличили десеторно таксите за задължителните услуги. Това е следствието от кредитите, каза още Каймаканов.

Странното в целия казус е, че Под тепето дочу от чиновници, че юристите на областта са огледали документите за заема преди гласуването на решението, за да няма разминавания. И са казали ОК. Това остава в сферата на клюките, но неприятния вкус от случващото се между община и област остава.

Докато Каймаканов говореше пред медиите, хората от Коматево с папките вдигнаха рамене, влязоха в администрацията да внесат документите с очакване за спиране на политическите игри и за асфалтирането на пътя им. Кога и дали ще се случи това, ще видим.

Exit mobile version