Георги Куртев с хеттрик срещу Асеновец

Евроколежа сгъна Асеновец с 5:3

Image title
Нападателят Георги Куртев записа хеттрик за победата на Евроколеж с 5:3 над четвъртия в миналогодишното класиране на ЮИ “В” група състав на Асеновец. “Колежани” още през първите 45 минути решиха мача след като вкараха четири гола във вратата на Дамян Кадиев. Головото шоу започна Стоян Ангелов-Стинката в 9-а мин. , след като засече центриране от фаул на Николай Бончев. В рамките на две минути Георги Куртев заби два гола. Първо в 19-ата мин. нападателят вкара от фаул, а за второто си попадение прехвърли красиво Кадиев от 30 метра. Пет минути преди края на първата част Стоян Ангелов хитро изведе Богдан Кузмов зад защитата на Асеновец, крилото напредна към вратата. Богдан видя, че Кадиев тръгва към него и го прехвърли от границата на наказателното поле за 4:0. Гостите трудно достигаха до голови положения през втората част, но успяха да вкарат два Image title
гола в единствените си удари в очертанията на вратата. В 53-ата мин. Борислав Караматев от 10 метра намали, а малко по-късно Шабан Османов с удар от дъгата на наказателното поле вкара втори гол за асеновци. Домакините пропуснаха няколко положение, а най-фрапантният пропуск бе на Олгин Чобан, който сам срещу вратаря на Асеновец би в аут. Съдията Гъджалов отмени и гол на Милен Алексиев, който беше изведен от Куртев зад защитата на гостите и прехвърли Кадиев. Реферът отсъди засада. В 83 минута Гаджалов даде спорна дузпа за гостите, която Османов реализира. Две минути по-късно за игра с ръка на играч в “червено” съдията даде единадесет метров удар и за колежани, a Куртев оформи крайния резултат и своя хеттрик. Следващата проверка на Еврколеж е в сряда срещу Гигант (Съединение).

Image title
Голмайстори: 1:0 – Стоян Ангелов (9), 3:0 – Георги Куртев (19, 21), 4:0 – Богдан Кузмов (40); 4:1 –Борислав Караматев (53); 4:3 Шабан Османов (70, 83- дузпа); 5:3 Георги Куртев (85 – дузпа)

“Евроколеж”: Георги Александров, Васко Василев, Йордан Вранчев, Николай Данчев, Николай Бончев (27- Петър Атанасов), Йордан Хърков, Стоян Ангелов, Георги Куртев, Богдан Кузмов, Димо Станков, Илхан Ибрамчик (Св.Шеров, Петьо Бунтов, Олгин Чобан, Милен Алексиев, Васил Тодоров)
Ст.треньор: Григор Иванов

„Асеновец”: Дамян Кадиев, Бахри Шакир, Веселин Филипов, Димитър Джонджоров, Николай Праматаров, Станчо Казаков, Борислав Караматев, Бирсент Карагарен, Рамадан Хайрула, Шабан Османов, Реджеб Халил
Ст. треньор: Димитър Илиев