Евроколежа влезе в Югоизточната „В“ група

Image title
Отборът на Евроколеж е новият участник в Югоизточната „В“ група, след като момчетата на старши треньора Григор Иванов спечелиха финалния бараж срещу Родопа Смолян. Двубоят се игра пред 500 зрители на стадион „Пловдив“. Пловдивският тим смаза смоленчани с 4:0, а головете вкараха  Йордан Хърков , Димо Станков, Георги Куртев и Петьо Бунтов. И в двата мача до заветната цел колежани доказаха, че са отборът който най-много заслужава да спечели промоцията тази година. Още от първия съдийски сигнал играчите на Родопа (Смолян) бяха притиснати пред вратата си и не можеха да минат центъра. Колежани уцелиха в 7 мин гредата, след удар на Георги Куртев. А първият гол падна в 39 мин, когато Дидо Павлов нахлу в наказателното поле от ляво и центрира остро. Димо Станков от голлинията изкара топката, место да отбележи. Но тя попадна в Йордан Хърков, който я вкара под гредата за 1:0. Колежани направиха много пропуски, но удвоиха едва в 60 мин, когато Краси Кръстев намери Станков в наказателното поле. Нападателят се освободи от пазача си и вкара покрай вратаря Барукчиев за 2:0. След гола Родопа се предаде, а в последните минути синьо-жълтите вкараха още два гола. Първо Георги Куртев прати коженото кълбо в мрежата от фаул фронтално срещу вратаря на Родопа, а в последната минута Петьо Бунтов сложи точка в спора след красива комбинация. Съдията Митко Андреев свири края на срещата, а колежани гръмнаха бутилки с шампанско в центъра на терена. Те посветиха успеха през този успешен сезон на президента на клуба доц. Цветан Коцев със специален надпис – „Това е за теб доц.др. Коцев“ в центъра на ст. Пловдив, а след това дружно направиха плонж на зеления килим.