Чечо с комоцио от удар с бутилка на мача Ботев- Локо София

Треньорът на Локомотив София Стефан Генов си тръгна с комоцио от тренировъчната база на Ботев в Коматево след днешния мач на канарчетата срещу неговия Локо София. Треньорът на столичните железничари е бил ударен с бутилка в главата, литнала от трибуната над резервната скамейка. Инцидентът е описан и от делегата на мача, а Чечо не успя да се яви дори на пресконференцията след мача. Не става ясно дали има задържан за посегателството над длъжностно лице, за което жълто-черните може да отнесат сериозно наказание. На излизане трима души са носили на ръце Генов до автобуса, а той е имал лепенка на главата.

Иначе Ботев би Локо София с категоричното 4:1. Въпреки резултата, до средата на второто полувреме мачът бе твърде тегав за всички на стадиона, тъй като канарчетата играеха много по-добре от противниците си, задържаха топката и комбинираха отлично, но нямаха чисто голово положение. А при тоталната си доминация жълто-черните позволиха на противника да им вкара гол и да открие резултата в 38-ата минута, когато Маркиньос се възползва от грешка на отбраната. Добре, че беше вратарят на столичните железничари, който направи нелепа грешка и  подари изравнителния гол на героя в мача Дори. Който се разписа и втори път. Но след отиграването на мача, което бе дело на един от най-силните на терена Анисе. Той  почти скъса мрежата на Локо София за 2:1 в 59-ата минута. Това свали напрежението от канарите, които полетяха и до края на мача можеха да вкарат и повече от 4. Доре вкара втория си гол в 72-ата, а в края на мача Сърджан Лукин отбеляза за първи път с новия си екип. С победата Ботев е на 4-о място с 46 точки.