Ботев превзе Лаута в калта след 21 години

Жълто-черните взеха скалпа на Локотомив в нечовешки условия за игра

В нечовешки условия за игра Ботев взе скалпа на градския съперник Локомотив в може би най-калното пловдивско дерби в последните 25 години. Канарчетата надвиха смърфовете с 0:2 и взеха безценни три точки за влизане в шестицата, като изместиха Левски от нея. Головете за гостите отбелязаха Лъчезар Балтанов и Божидар Васев в първото полувреме, а победата бе първа за жълто-черните на стадион Локомотив от 21 години насам.

Едва ли някой от футболистите дори си е представял, че може да участва в професионална футболна среща в подобен калчок. Теренът беше като разорана нива, а още след първите няколко минути футболистите на двата отбора заприличаха на работници на нефтена платформа. Въпреки това битката бе истинска, мъжка, с мощни единоборства. Най-красивото нещо в днешното дерби бе уважението, което футболистите и феновете и на двата отбора засвидетелстваха към борещия се с тежко заболяване Аян Садокъв. Той бе на официалната трибуна. Мачът бе прекъснат в 8-ата минута, за да може всички да подкрепят черно-бялата легенда в битката за живота и здравето си.

Иначе традиционно имаше искри и на терена, и на трибуните. Фенове на Локо скочиха на Асен Караславов, агитките се „стреляха” с транспаранти, а полицията на стадиона бе подложена на залп от снежни топки. Засега няма информация за някакви по-сериозни инциденти на и около стадиона.