„Ботев“ на финал след празник на Колежа срещу ЦСКА-София

Ботев Пловдив ще играе финал за Купата на България, след като победи с 2:0 ЦСКА-София в полуфинал-реванш и с общ резултат 3:0 продължава в турнира. Двубоят бе истински празник за Пловдив пред препълнените трибуни на стадион „Христо Ботев“ и около 19 000 души на съоръжението.

„Канарчетата“ изиграха добър двубой, като имаха шанса да поведат още в 4-ата минута с гол на Ивелин Попов. ЦСКА-София бе на няколко пъти близо до гола, като на два пъти удариха гредите на вратата зад Ханкич. Самият вратар спаси няколко положения и ще се запомни със страхотната си игра в двубоя.

Второто полувреме също бе равностойно с шансове и за двата отбора, но футболистите на рожденика Душан Керкез бяха по-съобразителни и направиха няколко много опасни контраатаки. Някои от тях завършиха неуспешно и бяха пропиляни отлични възможности за гол, но 10-ина минути преди края холандецът Дилан Мертенс вкара за 2:0 и на практика реши мача.

Атмосферата на стадиона и около съоръжението бе неописуема и ще се запомни дълго време от пловдивчани. Двубоят на препълнения стадион е точно 1 година след повторното откриване на ремонтирания „Христо Ботев“, но тогава „канарчетата“ загубиха от Левски и изкараха дълга серия без победа у дома. Сега нещата стоят по коренно различен начин и празникът бе пълен.

Финалът за Купата на България ще се играе в сряда, 15 май, на националния стадион „Васил Левски“. Най-вероятно съперник на Ботев ще бъде тимът на Лудогорец, който спечели първия си мач срещу Хебър с 4:0.

снимка: официален фейсбук на Ботев Пловдив