Актуално

Евроколеж напред за Купата на България след бой над Димитровград

Image title
Николай Харизанов се превърна в герой за Евроколеж при победата над Димитровград за Купа България с 3:1. Бившият играч на Ботев Пд и Славия вкара две попадения, а капитанът Георги Куртев добави още едно. Гостите бяха надиграни по всички показатели от момчетата на старши треньора Гриша Иванов, но все пак вкараха при втория си удар във вратата на Георги Александров. Домакините доминираха през целия мач и до 30 мин. изпуснаха няколко положения чрез Тодор Тодоров и Николай Харизанов. Първото попадения падна, след атака през центъра. Куртев намери Тодоров, а нападателят триково изведе Харизанов от ляво. Халфът нахлу в наказателното поле и с диагонален удар разпечата Петър Александров – 1:0. Малко преди края Куртев от фаул можеше да вкара втори гол, но изпълнението му от фаул беше спасено от Александров. В началото на втората част след триходова атака започната от Куртев преминала през Тодоров завърши с извеждане на Харизанов и удар от упор за 2:0. В 80 мин. Илхан Ибрамчик с 30 метров пас намери Куртев в наказателното поле и капитанът с удар от движение мушна топката под плонжа на стража на Димитровград. В последните минути гостите върнаха един гол чрез Васил Сантов. След блестящата победа „колежани“ се класираха за следващия кръг за Купа България.