Актуално

България стартира с 3:0 срещу Албания на купа Дейвис

Тенисистите ни загубиха само един гейм от трите мача

Националният отбор на България по тенис за купа Дейвис стартира с великолепна победа с 3:0 срещу отбора на Албания в поток „А” от турнира в група 3 – зона Европа, който се провежда на кортовете на Локомотив в Пловдив. Най-напред абсолютният дебютант Адриан Андреев, който беше втората ни ракета в този дуел, постигна убедителна победа срещу Марио Жили с 6:1, 6:0. „Само в първите няколко гейма чувствах леко притеснение, защото никога не бях играл за купа „Дейвис”, но после се успокоих и всичко си дойде на място”, сподели след победата Андреев.

Първата ни ракета Димитър Кузманов донесе победата ни над непретенциозния съперник след два пъти по 6:0 за по-малко от 40 минути чисто игрово време. „Не срещнах никаква съпротива от Елби Миештри, но се радвам, че до последната точка успях да запазя концентрация. Благодаря на публиката, която за първи ден никак не беше малко и ме подкрепяше във всеки момент от срещата”, заяви пловдивчанинът след края на своя мач, не пропуснал да раздаде десетки автографи и да се снима с много деца.

На двойки Кузманов и Васил Младенов също бяха повече от убедителни – 6:0 и 6:0 срещу Елби Миештри и Женаид Шипейя, с което донесоха убедителната победа с 3:0 на отбора ни. „Нямаше и миг подценяване от наша страна. Вървим стъпка по стъпка към голямата цел и не желаем да се отклоняваме от нея”, каза Младенов специално за пресслужбата на турнира в Пловдив.

Щастлив беше и капитанът на нашия тим Тодор Енев: „Заслужена и рутинна победа, която очаквахме и за която се преборихме. Надявам се да вървим по възходяща линия до края на великолепно организирания турнир, а публиката с всеки ден да се увеличава. Момчетата го заслужават”.

В другия двубой от нашия поток Македония победи Исландия с 2:1. Именно исландците са нашият следващ съперник. Срещите са в четвъртък и стартират в 11 часа.

В група „Б” Монако надигра Сан Марино с 3:0, а Кипър се наложи над Андора със същия резултат.