Актуално

Барса загуби финала

Манчев, Неделев, Какалов и компания паднаха с дузпи от Златна Прага

Скандал: Лимона псува като хамалин реферка, прекъсват мача за трето и четвърто място
Шампионите от Златна Прага
Докато Барса на Меси и Шави газеше Сантос в Япония, Барса на Манчев, Тошко Неделев и Какалов се гърчеше на финала на коледния турнир на игрище Селект. И го загуби в голяма драма, с дузпи. От сочените за аутсайдери в битката за титлата футболисти на Златна Прага. Те първо заличиха солиден пасив от четири гола в редовното време, след като звездите от Барса се видяха победители. А после и можеше да стигнат до триумф преди последния съдийски сигнал, след като поведоха две минути преди края. Но обявеният за най-добър в турнира за Купата на Общината Тошко Неделев закара тима си до дузпите с убийствена тупалка от десетина метра в последната секунда. От бялата точка за Барса изпортиха Жоро Какалов и железният защитник Бончев, издъни се и Рахов. Победният шут за Златна Прага бе дело на Игнат Бишлиев.Барса падна с дузпи на финала, но отстрани Звезда
Барса падна с дузпи на финала, но отстрани Звезда

Преди финала Барса се срещна с другия дрийм тим, който бе категоричният фаворит за купата преди старта на турнира- Звезда. Името не бе случайно- там ритаха Тодор Тимонов, Дани Кики, Йордан Минев, Куртев и др. Лимона и компания обаче си повярваха още преди да са стигнали финала и след като водеха дълго срещу тима на Манчев, бяха обърнати до 3:5. Плеймейкърът на Ботев и мега талантът на канарите Тошко Неделев изнесоха лекция на Тимонов, Минев и Кики за това как се играе до последната секунда, как се тича за всяка топка и как колективния дух е по-важен от индивидуалностите. Златната обувка на турнира Тошко Неделев
Златната обувка на турнира Тошко Неделев
Резултатът от полуфинала изнерви Звезда и футболистите сътвориха мегаскандала на турнира в мача за трето и четвърто място срещу бойната команда на Калояново, водена от Недевски. При 2:0 за калоянци, в наглед никаква ситуация, Лимона изригна и се нахвърли с брутални псувни срещу съдията. А съдията бе жена. Меко казано неуместното поведение на Тимонов доведе до прекъсване на мача и горчив вкус в устата на десетките зрители, събрали се в студа да зяпат хубав футбол. Поведението на „звездата“ няма нужда от коментар. Да можеш да губиш е знак, че си професионалист. Той явно не умее да губи и това е ясен знак. Колкото до отношението му към реферките- без коментар, говореха открито колеги на Тимонов край терена. Скандалът стана пред очите на областния управител Здравко Димитров, Атанас Узунов, Ясен Петров, Апостол Попов, куп пловдивски футболни легенди, изгряващи таланти и много млади дами, които бяха дошли да зяпат футболярите, а чуха хамалски псувни.   Ясен Петров награди най-добрия в шампионата
Ясен Петров награди най-добрия в шампионата

Иначе шампионите от Златна Прага лапнаха и купата, и хубавия финансов награден фонд, с който се очаква да почерпят. Спонсори на турнира в комплекс Селект бяха Рефан и Ауто Хаус.Апостол Попов бе в публиката