Актуално

12-годишен пловдивчанин се класира трети в колоездачни серии по планинско спускане в групата на батковците

Иван Коцев бе единственият представител на града под тепета

Иван Коцев, на 12 години от Пловдив, спечели трето място в първото състезание от детските колоездачни серии по планинско спускане в планината Беласица, край Петрич. Надпреварата бе първи кръг от BG KIDS DOWNHILL SERIES, част от календара на Български колоездачни серии в дисциплината DHI -спускане индивидуално. Състезанието се проведе на 21-22 април. Тази година „летящия“ байкър  се състезава в групата на 13-14 годишните. Освен това Ванката е единственият пловдивчанин, явил се на състезанието.

Припомняме, че през 2017-а младата надежда зае първо място за страната в общото класиране в най-малката група 11 – 12 години. През 2018-а Иван ще участва и в европейските серии Specialized Rookies Cup 2018.

Състезава се за Про Тийм Самоков. Наричат го майничката от Самоков. Защо там?

Заради условията, които му предлага клуба. В Пловдив тепетата са отлична възможност за практикуване на downhill, но все още не са изградени специални трасета. Разбира се, момчетата се събират, карат, но винаги има опасност на блъснат някой, който се разхожда по пътеката, без да очаква „летящия“ байкър.

Практикуването на този изключително екстремен спорт нито разрушава, нито замърсява природата. За направата на DH писта е нужно само пътеката да се почисти от излишни клони, да се маркира и да се обезопасят някои участъци.

Е, ако се измисли и по-бърз екологичен превоз от този на велосипеди до горе…