Актуално

Александра Гавазова – българката, която превзе Wall Street

В Америка всяко действие, всяко начинание е планувано предварително. То е с определена цел. Почти всеки знае какво ще прави в следващите три години, докато у дома хората не плануват много за напред и се надяват нещата да се наредят от самосебе си, споделя Александра

Паулина Гегова

Александра Гавазова е родена в Пловдив през 1994г. Тя е само на 22 години, но вече е постигнала повече, отколкото много други на нейната възраст, че и по-големи. И то не тук, у дома, а в САЩ, където за един българин е изключително трудно да пробие. Въпреки това амбицията на Александра я отвежда точно там и й помага да победи системата и да стъпи здраво върху й, ставайки част от високите й стъпала.

Алекс завършва ЕГ „Иван Вазов“ с мисълта да продължи живота си в България, но по стечение на обстоятелствата през 2013-та заминава за Америка и влиза уча в 2 годишен колеж в New Jersey със специалност Business Administration – Management and marketing. Този тип колежи правят по-плавен прехода за един ученик от гимназията към университета, нещо, с което ние не разполагаме.

Аз съм късметлийка, защото моят колеж е на 1-во място в щата и в първите 5 за страната. Образователната система в Америка е коренно различна от тази в България. Първите два семестъра опознавах и разучавах какви са всички тези организации и клубове, които имат и какво означава да си успешен студент след като всичко беше напълно различно и непознато. Междувременно поддържах GPA (среден успех 4.00 което се равнява на пълно 6.00 в България). След като разбрах, че само добри оценки не са достатъчни, за да си отличен студент, започнах да се включвам в различните организации и да се кандидатирам за лидерски позиции в тях, разказва Алекс.

Кандидатурите са почти като за президент – подготвяш кампания, събираш екип да те рекламира, слагаш постери из колежа и прочее. Има една седмица, в която се вадят компютри на основни места из колежа и студентите гласуват кой да е на чело на дадена организация. Да, точно като по Холивудските комедии. Поне в това отношение не преиначават… много.

Но да се върнем към красивата българка. Тя е била секретар на Международния клуб, член и касиер на Future Business Leaders (Бъдещите лидери в бизнеса) организатор на Spring break strip to Ohio, сенатор както и директор на комитета по Diversity към Student Government Association (студентското правителство в колежа, което работи с администрацията за подобряване условията и преживяването на студентите), делегат към Model United  Nations I – представител на България за 2015 и Миенмар за 2016 на международните конференции MUN в New York, Вицепрезидент на Phi Theta Kappa (официално Honor общество за 2 години колежи в страната), Campaign Manager на кандидата за регионален офис и много други, чрез които организира и ръководи различни събития и проекти и пътува за конференции из страната.

Буквално бях част от всичко възможно и останах три години вместо две, за да мога да се изскача до края на стълбичката. На церемонията за Academic Awards (академични награди) бях наградена с няколко награди за заслуги, Honors диплома, както и с най-голямата награда за цялостен принос към колежа и общността, която се връчва на един студент от завършващ випуск.

Останалата част от статията може да прочетете на КАПАНА.БГ 

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

2 коментари

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина