Актуално

Локо Пловдив победи в железничарското дерби на Лаута

Image title
Локомотив (Пд) изигра силен мач, но победи Локо (Сф) само с 2:1 в първия си домакински двубой този сезон. Черно-белите удариха две греди и пропиляха поне още три 100-процентови положения за късмет на своя съперник. В края на мача неубедителният съдия Николай Йорданов изгони пресилено Сержиньо, а веднага след това гостите вкараха почетното си попадение. Смърфовете започнаха мача вихрено и още в 6-ата минута Ненад Лукич удари греда след шут с левия крак. Във фаталната 13-а минута домакините вече водеха с 1:0. Сержиньо изпълни фаул почти от тъч линията, а вратарят Галев опита да боксира топката смехотворно и тя влезе в собствената му мрежа. Попадението си беше по-скоро автогол, но реферът го записа в протокола на сметката на Сержиньо. Само 4 минути по-късно резултатът бе удвоен след перфектна контра атака. Тя започна от капитана Лазаров, който намери Базил де Карвальо. Той изведе хитро в коридор Златински, който пък подаде към непокрития Сержиньо и португалецът отбеляза втория си гол в мача – 2:0.
В 64-ата минута черно-белите удариха нова греда. Сержиньо овладя топката в своята половина и пусна дълъг пас към Лазаров. Електричката пое елегантно, но ударът му срещна гредата зад неориентирания Галев. До края влезлият на смяна Габор Ерош можеше на два пъти съвсем да довърши гостите. Унгарецът се озова в чисти позиции срещу противниковия вратар, но шутира и двата пъти в тялото му.
В 86-ата минуто Сержиньо фаулира Преслав Йорданов и съдията побърза да му вдигне втори жълт картон. След изпълнението на нарушението резервата Мирза Мешич остана непокрит в пеналта и с бомбен шут простреля Лучини за крайното 2:1.