Актуално

Васко Василев пробва задна ножица, почти изкорми противник

Ботев разнищи слабака Тунджа с 8:0

Топката влиза за пореден път във вратата на Тунджа
Ботев размаза туристите от Тунжда Ямбол с 8:0 и се бетонира на първото място в Югоизточната В група. Канарчетата я докараха дотам с беззъбия си съперник, че доиграха последните 20 минути с човек по-малко (заради контузията на Иван Площаков) и в това време продължиха да мачкат ямболии, като дори вкараха гол. Още в първите 12 минути канарите  врътнаха тройка и доиграха мача ходом, а феновете искаха таблото на стадиона да бъде загасено по технически причини- да не може да събере двуцифрен резултат в полза на домакините. Това не се случи. Но мачът сякаш бе игра на Плейстейшън. Звездата на отбора Атанас Курдов престоя на терена само 38 минути, за които отбеляза 4 гола и бе сменен.
Петият бе дело на Димитър Байрев. Последваха точни попадения за Ангел Рахов, Илиян Христов и Краси Кръстев.
Кулминацията в мача бе опитът на култовия защитник на жълто-черните Васко Василев малко след като е изкормил противник с опит за задна ножица
Васко Василев малко след като е изкормил противник с опит за задна ножица
Васко Василев да врътне задна ножица в наказателното поле на гостите между трима противникови защитника. Явно дочул, че Димитър Бербатов е вкарал уникален гол със задна, Василев реши да не остане по-назад. Влетя наперен в пеналтерията на Тунджа, посрещна центриране, извиси се… и вряза крак в гърдите на клет ямболия. Докторите се чудеха дали да заровят футболиста директно на терена, или да се опитат да го съживят. Клетникът бе изкормен безкръвно от татуирания канар, а публиката чак съжали играча на Тунджа. Някои запалиха свещи, други дръпнаха нежно опело. За щастие и изненада, човечецът оживя. И даже доигра мача, бягайки далече от топката, да не би Василев отново да го отнесе като ТИР трабантче. Много вероятно е благодарение на Васко Василев ямболията да се откаже от футбола вовеки и да се заеме с градинарство, връзване на мартенички или корида.Татуираният Васко Василев се радва със съотборниците си след разгромната победа