Актуално

Ботев тръгна с реми навръх 3 март

100 години Ботев светна на факли

Image title
Ботев не успя да започне с победа футболната пролет, завършвайки наравно 1:1 с Нефтохимик в дербито на 15-ия кръг в Източната „Б” група. Навръх 3 март около 10 000 зрители на стадион „Христо Ботев”, около 250, от които от Бургас, посрещнаха с разпънати трибагреници и „Мила Родино” двата отбора при излизането им на терена. Главните действащи лица обаче се повлияха от важността на мача и напрежението личеше в действията им по време на мача.

Футболистите на Милен Радуканов не успяха да наложат очаквания домакински натиск в началото и с поредица от статични положения пред вратата на Христо Иванов влязоха по добър за тях начин в двубоя. Той стана „мечтан” в 15-ата минута, когато защитата на домакините изпусна Стамен Ангелов, който с диагонален удар откри резултата. При гола гостите имаха и шанс, тъй като топката отскочи от неравност на терена и прехвърли ръцете на плонжиралия Иванов за 0:1.

След като влезе в ролята на догонващ, отборът на Ботев установи териториален превес и пристисна „шеховете” в собствената им половина. „Канарчетата” отнемаха бързо топката, когато я губеха, но също така допуснаха и доста брак в крайната фаза на атаките си. От своя страна гостите опитаха няколко контраатаки, като при най-добрата от тях успяха да вкарат за втори път, но попадението не бе зачетено заради засада на Васил Калоянов.

Сгъстената защита принуди „жълто-черните” да опитват шутове от средно и далечно разстояние. Юношата на пловдивчани Павел Станев, който пази вратата на Нефтохимик, обаче отрази опитите на Телкийски, Атанасов и Йордан Христов. Стражът реагира добре и при най-напечената ситуация преди почивката, прeсичайки пас в коридор на Неделев, точно преди Петър Атанасов да стигне до топката. Така първата част завърши с аванс за бургаския тим.

През второто полувреме Ботев доминираше изцяло и принуди Нефтохимик да се окопира пред наказателното си поле. В 49-ата минута пробив на Данчо Христов отдясно завърши с центриране към Неделев, който овладя топката и с десния крак я прати на сантиметри покрай лявата сглобка. В 57-ата „канарчетата” изравниха след перфектно изпълнено заучено положение, завършена от Петър Атанасов – 1:1.

Само четири минути по-късно Ботев пропусна страхотен шанс да обърне мача. Неделев центрира остро в зоната между вратаря и защитата, Деян Христов не успя да засече топката, а след него оставеният непокрит Емил Аргиров от пет метра не уцели вратата. В 79-ата капитанът на „жълто-черните” навърза няколко противници и стреля по диагонала отново на около педя встрани от сглобката.

Ботев завърши двубоя в намален състав, след като в 86-ата минута Мартин Димов бе изгонен за втори жълт картон.

Въпреки това, последният шанс отново бе за пловдивчани. В първата минута от добавеното време Деян Христов свали топката към Сашо Александров, чийто удар не намери целта и така Ботев „стъпи накриво” в първия си официален мач за 2012 година. Феноvете изписаха с факли 100 години Ботев, но и това не помогна, за да стигнат канарите до победата.Image title