Актуално

Първа Купа Пловдив за Академик Бултекс 99

Победи Левски с 84:67

Академик Бултекс 99 грабна първа Купа Пловдив в тригодишната история на приятелския баскетболен турнир. На финала пред около 500 зрители в зала "Сила" отборът на Асен Николов победи Левски с 84:67

/22:18, 15:26, 18:11, 29:12/ и заслужено спечели трофея, който е втори в предсезонната подготовка след този от турнира в Плевен. Купата връчи шефът на отдел Спорт към Общината Петър Зехтински. Студентите изковаха успеха си в заключителната половина на последната четвърт, когато буквално прегазиха отбора на Тити Папазов. Преди това пловдивският тим два пъти трябваше да догонва аванс от 7-8 точки на гостите, но успя да се справи.

Добрата новина за старши треньора Асен Николов е отличната игра на Айзея Умипиг, който пристигна в Пловдив едва преди седмица, но бе най-добрият във финала и заслужено грабна приза за МВП на мача. Той

бе най-резултатен в срещата с 23 точки, записвайки 9 от 10 при средната стрелба, 1 тройка, 2 от 2 в наказателните удари и 5 асистенции. Също така американският гард направи най-висок индивидуален коефициент – 23. Мартин Дурчев добави 17 точки, от които 3 тройки, Васил Бачев се отчете с 14. За Левски най-резултатен бе Веселин Веселинов с 16 точки, Крис Минков добави 14.

Доволен съм, беше време да си спечелим домакинската купа и тази година да си остане в Пловдив, каза Асен Николов. Преди почивката не се справихме, пазехме лошо, позволихме много свободни шутове.

На полувремето коригирахме нещата. Смятам, че сме добре подготвени физически и в последната четвърт започнахме да доминираме. Доволен съм от победите за самочувствие в контролите, но по-важни са срещите в първенството и Балканската лига. Тепърва ще разузнаваме първия ни съперник в шампионата Ямбол, допълни Николов. В мача за третото място Спартак Плевен победи Струмица Македония с 81:73.