АктуалноБългарияЕвалаНовиниСпортСпортен Пловдив

Академик Бултекс 99 постигна най-големия успех в новата си история

Пловдивчани са бронзови медалисти в Балканската баскетболна лига

Академик Бултекс 99 постигна най-големия успех в новата си история. Пловдивският баскетболен тим грабна бронзовите медали в Балканската лига, след като разгроми Берое в спора за 3-тото място на финалната четворка в Тирана. Отборът на Асен Николов бе по-добрият и по-мотивираният и напълно заслужено триумфира с 86:57 /17:20, 30:14, 17:15, 22:8/. Вчера на полуфиналите Академик Бултекс 99 отстъпи на Блокотехна, а Берое загуби от Теута.

Да има интернет в Албания е лукс. Това написа след извоюваната титла треньорът Асен Николов, снимайки кам момчетата му се опитват да изпратят новини вкъщи от фоайето на 4-звездния хотел в Тирана.

В малкия финал тимът от Стара Загора дръпна с 15:4 в началото, но пловдивчани отвърнаха със серия от 11:0 и изравниха. Все пак Берое взе аванс от 3 точки след първата четвърт. Оттам нататък Академик Бултекс 99 категорично надигра съперниците си, за да спечели първа победа през сезона срещу тима на Любомир Минчев. Студентите дръпнаха с 6 точки в средата на втората четвърт, а в заключителните секунди удвоиха преднината си, за да стане тя 13 точки на почивката. Третата четвърт бе относително равностойна, за да дойде последната заключителна част, в която пловдивският тим бе пълен господар и позволи да му бъдат отбелязани само 8 точки.

Най-резултатен за победителите бе Сашо Груев с 21 точки, от които 5 тройки. Никола Вуйович добави 12, Трой Франклин – 11. За Берое най-полезни бяха Тре Когинс с 13 точки, Дженингс с 11 и Франкамп с 10. Академик Бултекс 99 имаше пълен превес в отделните статистически показатели – 11-7 тройки, 46-36 борби, 19-12 асистенции и 108-48 отборен коефициент.