Борисов нахъса Тигрите си за победа над Локо на Лаута

Бившият премиер вкара дузпа на Акалски, но след мача

Отчете се с няколко паса, два спринта и ефектен финт

Image title
Бойко Борисов нахъса Тигрите си за днешния осминафинал за Купата на България срещу смърфовете в парк Лаута. Витоша Бистрица тресна с 1:0 Локо насред Пловдив в забавен и протоколен мач, който ще остане в историята с рекорд – участието на най-възрастния футболист в професионален футболен мач в България. Бившият премиер влезе на терена като резерва в 64-ата минута и стана третият най- възрастен професионален футболист на планетата.

Бойко финтира играч на Локо
Лидерът на ГЕРБ изгледа първото полувреме с костюм от резервната скамейка. Той дойде на стадиона директно от митинга на партията си на площад Централен. На полувремето сложи шорти и зелена фланелка с №13, а в средата на частта нахлу на терена под бурните аплодисменти на публиката, дошла да види най-вече чудото на терена- бивш министър председател в професионален футболен мач.

Още с излизането си на терена Бойко се вклини в тила на противника. Той игра на една линия с крайните защитници на Локо, които видимо бяха респектирани от фигурата на съперника си. Лидерът на ГЕРБ се отчете с няколко паса, един опит за двойно подаване, няколко спринта с топка и без топка и един великолепен финт, при който чупи кръста на халф на Локо. Борисов се връщаше в своето наказателно поле при всяко статично положение на символичните гости в този мач, само и само да помогне в удържане на резултата. Тигрите показаха зъби, Image title
макар и протоколно, след загубата с 5:0 в първата среща, и си тръгнаха от Лаута с гордо вдигнати глави. А за да не е валат Бойко би дузпа на вратаря на Локомотив Акалски. И я вкара. Това се случи след последния съдийски сигнал. Децата около терена помолиха екс премиера да се пробва от бялата точка и той се съгласи. Оплете Image title
топката в мрежата, а Кирил Акалски му стисна ръката. Борисов даде фланелката си на едно от хлапетата и обеща всяко от тях да получи футболната му тениска от Витоша Бистрица с №13 на гърба. След края на мача получи поздравление за сърцатата игра и от треньора на Локо Сашо Станков. Image title