Градът

„Паркове и градини“ съсипаха 60-годишния парапет по брега на Марица

Парапетът по брега на река Марица не успя да оцелее след "Паркове и градини". Общинската структура е разрушила и изхвърлила в реката голяма част от металния парапет, поставен там преди повече от 60 години. Заедно с металното съоръжение, в реката са захвърлени и друг вид строителни отпадъци – камъни и части от замазката. Унищожението е по южния бряг на реката, в близост до моста на Герджика.

Инцидентът се е случил при рязане на топола. Проектът за премахване на опасните дървета покрай реката тече от много време и това не е първият подобен случай на унищожаване на ограда по коритото на реката, съобщиха за "Под тепето" от "Паркове и градини". Причината е, че е премахвана голяма, над 30-метрова топола, и приоритет е било безопасността на хората, затова дървото е насочено към коритото на реката. Наоколо има и нови насаждения от чинари, като от общинското предприятие са внимавали да не нарушат и тяхната цялост. 

От ОП "Паркове и градини" добавиха, че в скоро време предстои проект по облагородяване на зоната около реката, а в него са предвидени и дейности по оградите на коритото. Не става ясно обаче каква е причината сегашните здрави съоръжения да се унищожават и изхвърлят в река Марица. Само преди няколко седмици множество граждани доброволно направиха акция по почистване на реката, а сега общинските предприятия, с парите от данъци, отново замърсяват коритото, коментират странната ситуация преминаващите граждани.

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

5 коментари

  1. Ако трябваше да отрежат високо дърво до оградата на кметството или до оградата на шефа на „паркове и градини“ щеше ли да се намери удачен вариант без разрушения ???
    Ще се възстанови ли същият парапет, ще се постигне ли същата мозаечна мазилка. (дори бетонови части от парапета са разрушени)? Колко ще струва ремонтът, а как ще изглежда, а дали ще издържи десетилетия ???

  2. Тополата не е една, а това се случва по целия южен бряг с всяко отрязано дърво.

    Кой дава право на „Паркове и градини да решават кое е за смяна и кое е за ремонт“?

    Задачата им е да поддържат и облагородяват, а не да взимат решения и да рушат.

    Прапетът е оцелял толкова десетилетия и то без „поддръжката“ им, а те го съсипват по цялото протежение само за две седмици.

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина